Tag

Avrupa

İnternet Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku

Dijital Çağda Çalışanın İrtibatı Kesme Hakkı

Çalışanın İrtibatı Kesme Hakkı GİRİŞ Teknolojide yaşanan gelişmeler, çalışma hayatında yer ve zaman kavramlarının klasik tanımlarını değiştirmiş durumdadır. Günümüzde çalışanların günün belirli bir saatinde işe başladığı ve blok bir süre sonunda çalışmanın sona erdiği tipik çalışma düzenlerinden esnek ve değişken…

Bilişim Suçları

Bilişim Sistemine Girme Suçu ve Uluslararası Alanda Değerlendirilmesi

Bilişim Sistemine Girme Suçu ve Uluslararası Hukuk Bilişim Sistemi Ve Bilişim Hukuku   Bilişim; Fransızca “information (bilgi)” ve “automatique (otomatik)” kelimelerinin birleşiminden türemekte ve bilginin otomasyona tabi tutulması sonucunda işlenmesini yani verinin saklanması, organize edilmesi, değerlendirilmesi, nakledilmesi, çoğaltılması anlamlarını içermektedir….

Sağlık Verilerinin Kötüye Kullanılması kvkk av. yasemin arslan ışık (1)
Kişisel Verilerin Korunması Hukuku

Sağlık Verilerinin Kötüye Kullanılması

Sağlık Verileri ve KVKK Sağlık hizmetinin tüm aşamalarında tedavi verilerinin ve bilgilerinin kayıt altına alınması birçok açıdan gereklilik içermektedir. Bu bilgiler tedavinin sürekliliğinin yanı sıra bilimsel ve istatistiksel değerlendirmeler için de önemli kaynak işlevi görmüş, toplum sağlığına önemli katkılarda bulunmuştur….